V prípade zemiakov je prvoradá kvalita!

Už dlhé stáročia predstavujú zemiaky nevyhnutnú súčasť, ktorú tak radi konzumujeme. Zemiaky už od nepamäti patria medzi nevyhnutnosti, ktoré potrebujeme k nášmu životu. Nielenže majú vynikajúcu chuť a dokážeme vďaka nim zabezpečiť naozaj plnohodnotný obed, ale taktiež sú mimoriadne zdravé a prospešné. Zemiaky patria medzi potraviny, vďaka ktorým dokážeme v mnohých prípadoch zachrániť obed! 

Správne skladovanie zemiakov je základ!

Zemiaky a ich správne skladovanie
Pestovanie a skladovanie zemiakov

Zemiaky sú potraviny, ktoré dokážu vďaka nesprávnemu skladovaniu pracovať tak, akoby nemali. Zemiaky si vyžadujú vlastniť osobitný priestor, ktorý bude mať vhodné podmienky nato, aby vydržali vo svojej konzistencii naozaj dlhú dobu. V tomto prípade majú vyhraté tí, ktorí sú majiteľmi pivníc, alebo špajze. Zemiaky by mali mať vyhradený priestor, kde je príjemný chládok a väčšinou by tento priestor mal byť tmavý, nie príliš osvetlený. V prípade, že sú zemiaky skladované na teplom a slnečnom mieste, môžu postupom času klíčiť a následne začať hniť. Pri potravine, akou sú zemiaky, je toto naozaj hotové nešťastie. Správne skladovanie zemiakov zabezpečí to, že vám vydržia naozaj dlhú dobu a v prípade, že máte na to vstavanú pivnicu, vydržia aj celú zimu. Toto azda tie najideálnejšie podmienky, ktoré zemiaky môžu mať. 

Zemiaky na milión spôsobov! 

Zemiaky sa využívajú najmä ako príloha. Môžu byť v podobe varených zemiakov, kedy sa používajú napríklad k rezňom alebo k fašírkam, taktiež môžu mať podobu zemiakovej kaše alebo sú nesmierne obľúbené americké alebo pečené zemiaky. Z tejto potraviny sa však perfektne dokážu vyhotoviť aj hlavné jedlá, ako napríklad zemiakové placky, francúzske zemiaky, zemiaková baba alebo granadír. Zemiaky predstavujú maximálne kvalitnú potravinu, ktorá patrí medzi najzákladnejšie a naozaj medzi najlacnejšie. Svojou špecifickou a výnimočnou chuťou si získali azda každého jedného, kedy asi ani neexistuje človek, ktorý ohrdne zemiakmi. V tomto prípade je však dôležitá samotná kvalita zemiakov. Je potrebné, aby ste dbali na kvalitný výber a aby ste si na svoj stôl doniesli zdravé, nové a kvalitné zemiaky, ktoré vám to prostredníctvom svojej chuti naozaj vrátia. Pokiaľ si chcete prečítať niečo viac o zemiakoch, určite by ste mali navštíviť internetovú stránku  http://www.osivo.sk . Nezabúdajte zemiaky dobre uschovať a tak podporovať ich kvalitu!