Moderné radiátory sú estetické a vysokokvalitné

Hoci sa v novostavbách čoraz častejšie inštaluje podlahové kúrenie, radiátory majú svoje stále miesto na trhu a dopyt po nich neutícha. Sú nenahraditeľné najmä pri rekonštrukcii starších rodinných domov, alebo v bytových domoch, kde je centrálne vykurovanie. Moderné doskové radiátory sú estetické, úsporné a navyše vhodné aj pre alergikov, nakoľko disponujú snímateľným krytom a tak je možné priestor vo vnútri povysávať. Ich nespornou výhodu je jednoduchá montáž a rýchla regulácia tepla. Vyrábajú sa vo viacerých konštrukčných typoch, dokonca aj vo farebnom prevedení podľa želania, aby uspokojili požiadavky a potreby všetkých zákazníkov.

Radiátory vs podlahové vykurovanie

Klasicické radiátory
Údržba radiátorov

Hoci sú radiátory tradičným vykurovacím telesom, stále majú svojich priaznivcov a tento spôsob vykurovania priestorov je najviac používaný. Sú nenahraditeľné v  rodinných domoch, ktoré používajú plynový kotol, nakoľko podlahové kúrenie pracuje v kombinácii s plynovým kotlom neefektívne. Čo sa týka porovnania prevádzkových nákladov, má podlahové vykurovanie nižšiu spotrebu energie pri rovnakej tepelnej pohode. Nedá sa zovšeobecniť, ktorý vykurovací systém je najvhodnejší, každý má svoje výhody aj nevýhody. Pri rozhodovaní treba zvážiť technické podmienky a možnosti konkrétneho domu. V súčasnosti sa ľudia často rozhodujú pre kombináciu podlahového kúrenia a rebríkových radiátorov, inštalovaných v kúpeľni. Majú rebríkový tvar, z toho vyplýva aj ich pomenovanie. Montované sú na stenu do výšky, aby zaberali čo najmenší priestor. Dodávajú príjemné teplo v kúpeľni, ale majú aj praktickú vlastnosť navyše. Umožňujú vysušiť mokré uteráky a udržať ich príjemne teplými. Dajú sa napojiť aj na elektrický prívod a tak môžu byť využívané aj v prípade zavedeného podlahového kúrenia.

Dizajnové kúsky

Tradičné ploché a biele typy radiátorov sú veľmi vkusné a nenápadné a sú vhodné do akéhokoľvek priestoru. Aj  v tomto odvetví sa však „vyhrali“ dizajnoví architekti a navrhli radiátory, ktoré sú atraktívne a stávajú sa interiérovým doplnkom. A tak, ak máte radi extravaganciu a radi by ste ozvláštnili priestor vášho domu, môžete siahnuť napríklad po radiátore, ktorý vyzerá ako zrkadlo. Radiátor zo skla, alebo s potlačou uspokojí aj najnáročnejšieho zákazníka.

Vysokokvalitné, moderné a úsporné radiátory vyrobené z certifikovaných materiálov nájdete na stránke medzinárodného výrobcu vykurovacích systémov: https://www.viessmann.sk.