Ideálne rukavice na hokej pre detského hráča

Vyskúšať si zahrať hokej ako tímovú hru láka už od útleho detstva nejedného malého chlapca. Nie je sa čomu čudovať, pretože hokej je naozaj pútavá, no zároveň tvrdá chlapská hra. Chlapci sa pri nej veľa naučia. Nejde tu len o samotnú techniku korčuľovania a hry, ale tiež o schopnosť spolupracovať s ostatnými hráčmi, priebojnosť, vnímavosť, dravosť a podobne. Na to, aby mohlo vaše dieťa hrať hokej, potrebuje kvalitnú výstroj, s ktorou si môžete byť istý, že je pri hre maximálne chránený. Jednou zo súčastí hokejovej výstroj sú aj rukavice na hokej. Čítajte ďalej a dozviete sa, podľa čoho ich vyberať a na čo si dať pozor.

Veľkosť a tvar rukavíc na hokej

Rukavice na hokej a ich tvar
Brankárske rukavice

Ruka každého človeka je iná, a preto vybrať tie správne rukavice na hokej nemusí byť také ľahké. Niekto má menšiu dlaň a dlhé prsty, niekto zase naopak. Veľkosť hokejových rukavíc sa určuje v palcoch. Detské rukavice na hokej sa pohybujú medzi 8 a 9 palcami. Rukavice od rôznych výrobcov sa však môžu líšiť a preto ich nikdy neobjednávajte len tak náhodne cez internet. Ideálne je, keď si vaše dieťa rukavice na hokej vyskúša a samo zistí, či mu sedia alebo nie. V súvislosti s tvarom rukavíc na hokej existuje tiež niekoľko možností. Rôzne značky poskytujú riešenia pre rôzne tvary rúk. Niektoré rukavice sú skosené a prsty sú v nich voľnejšie. Existujú aj rukavice s anatomickým tvarom, ktoré sa dokonalo prispôsobia ruke. Už je len na vašom malom hráčovi, aby si vybral, v ktorých sa bude cítiť lepšie.

Ďalšie dôležité kritériá výberu rukavíc na hokej

Pri výbere rukavíc na hokej je potrebné sa zamerať aj na ďalšie kritériá. Sem patrí napríklad úroveň hokeja. Ak vaše dieťa s hokejom iba začína, je zbytočné mu kupovať rukavice na hokej pre profesionálnych hráčov. Hokejové rukavice nájdete od začiatočníckej úrovne až po profesionálnu úroveň hokeja. Ďalším kritériom je materiál, z ktorého sú rukavice vyrobené a tiež napríklad delenie podľa rozdelenia prstov hokejových rukavíc. Dôležité však je, aby na ruke správne sedeli a neobmedzovali hráča v pohybe. Našťastie biznis s hokejovými potrebami prekvitá, a tak máte možnosť navštíviť niekoľko obchodov, kým si vaše dieťa vyberie.

Tie správne rukavice na hokej pre svojho malého hráča vyberte na internetovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/. Nechajte si poradiť od profesionálov a doprajte svojej ratolesti kvalitnú hokejovú výstroj.