Vrchný matrac ako neoddeliteľná súčasť hlavného matraca

V súčasnej dobe sa kladie čoraz väčší dôraz na dokonalé pracovné výkony, na sústredenie, na rýchle rozhodovanie, atď. A s týmto všetkým nesporne súvisí aj kvalita spánku. Po dobrom spánku je človek oddýchnutý, ukľudnený, pripravený na rýchle rozhodnutia, nevystresovaný. Dobrý spánok závisí od viacerých faktorov ako celodenná únava, dobrý relax, pre niekoho dokonalá tma a ticho. No ani keď splníte všetky podmienky nebude to to správne, ak nemáte dobrý matrac. No veľmi dôležitý je aj vrchný matrac. Vrchný matrac má ten hlavný nielen ochrániť ale kvalitný vrchný matrac aj spríjemní pohodlie. Ak je hlavný matrac čiastočne vyležaný, niekedy stačí len dobrý výber vrchného matraca, ktorý ho vyrovná a doplní.

Vzhľad a hrúbka vrchného matraca

Vrchný matrac a jeho štruktúra
Ochrana postele s vrchným matracom

V nie až tak dávnej minulosti boli matrace vyrábané zo slamy alebo sena. Každoročne sa vnútorná vrstva vymenila a znovu naplnila. Časom prichádzali nové a nové riešenia v oblasti matracov. Od jednoduchých pružinových až po zložité určené ako zdravotnícke pomôcky. V súčasnosti sú matrace vypĺňané kokosovými vláknami, pamäťovou penou, taštičkami atď., ktoré zaručujú zlepšenie kvality spánku. Rozdeľujú sa podľa tvrdosti a to platí aj o vrchných matracoch. Už to nie sú len obyčajné vrchné matrace z vrstvy látky, ktorá mala jedine ochrannú funkciu. Vrchné matrace sa vyrábajú v hrúbke až do 10 cm, pričom sa tiež delia podľa tvrdosti. Sú jednoducho a ľahko prenosné a vhodné na každú posteľ. Sú vyrábané v rôznych veľkostiach, z antialergických materiálov, pričom vrchná vrstva je jednoducho prateľná v práčke.

Jednoducho prenosný vrchný matrac

Na kvalitu spánku vplýva vela faktorov. No jedným z najdôležitejších je dobrý matrac a kvalitná posteľná bielizeň. Každý preferuje niečo iné. Niekto sa rád vyspí na pevnom tvrdom matraci, niekto naopak na mäkučkom. Dôležitý je aj vrchný matrac, ktorý hlavný matrac chráni ale aj spevní, či zmäkčí hlavný matrac. Vrchný matrac sa používa výlučne spolu s hlavným matracom, je jednoducho prenosný. Ak sa chystáte prenocovať mimo domu a máte obavy aké bude lôžko, vezmite si vrchný matrac jednoducho so sebou. Ponuku vrchných matracov ako aj hlavných matracov nájdete na nasledujúcej internetovej stránke: https://more-matracov.sk/