Úver na podnikanie pre malé firmy

Mnoho podnikateľov bojuje s financovaním niekedy aj v priebehu svojho podnikania. Pre jedného vlastníka firmy môže byť na  začiatok potreba finančných prostriedkov, a pre iného ide o to mať k dispozícii dostatok finančných prostriedkov na pokrytie každodenných výdavkov. Získať uver na podnikanie nie je jednoduché, a to je z veľkej časti dôsledkom reštriktívnych úverových pravidiel, ktoré väčšina bánk dodržiava. Čo musíte urobiť, aby ste získali úver na podnikanie a najmä zvýšili svoje šance na zvýšenie úveru? Keď si vypracujete  podnikateľský zámer, už viete, koľko financií potrebujete, viete účel financovania. 

Ak podnikáte dlhšie, úver získate jednoduchšie

Uver na podnikanie je tu
Úver na podnikanie od banky

Úver na podnikanie najmä pre malé podniky nie sú vhodné pre každého. Je veľa bánk, ktoré nebudú chcieť požičiavať peniaze na založenie malej firmy. Je to preto, pretože banky chcú vedieť, či máte hotovosť, respektíve pozitívny hotovostný tok, aby si mohli byť istí, že ste schopný splácať úver na podnikanie. Pre banku je veľmi veľké riziko požičať peniaze subjektu, kto nemá žiadny doklad o príjme, pretože môžu mať pochybnosti, či malá firma bude schopná splácať úver. Ak sa náhodou stane, že nebudete mať šťastie, je potrebné uvažovať o alternatívnych poskytovateľov pôžičiek, ako sú priatelia, členovia rodiny alebo premyslieť iný spôsob financovania. Ak podnikáte dlhšie, je jednoduchšie preukázať svoje príjmy a jednoduchšie získate úver na podnikanie od banky. 

Alternatívni veritelia 

Ak vám banka neschváli úver na podnikanie, existuje aj iné riešenie = alternatívni veritelia. Ak vás  pojem „alternatívny veriteľ“ zastrašuje, nebojte sa. Alternatívny úver na podnikanie zahŕňa všetko, čo nie je tradičnou pôžičkou. Alternatívni poskytovatelia pôžičiek môžu mať mnoho podôb: priateľov, rodiny, skupinového financovania a anjelských investorov. Namiesto modelu financovania ponúka mnoho alternatívnych veriteľov financovanie z vlastného kapitálu. To znamená, že namiesto toho, aby ste museli splácať dlh banke podľa konkrétnych podmienok, ponúknete veriteľovi výmenou za financovanie podiel alebo vlastníctvo vo vašej spoločnosti. Obrátiť sa môžete aj na mikropožičovne. Mikropožičovne sú často neziskové organizácie, ktoré poskytujú krátkodobé pôžičky. Hoci od nich nemusíte dostať toľko finančných prostriedkov, môže to stačiť na to, aby ste sa postavili na nohy alebo uviedli na trh produkt, ktorý ste testovali. Svoj podnikateľský plán vždy majte po ruke, pretože bez neho sa vaše šance na získanie finančných prostriedkov znížia. Ak sa chcete dozvedieť viac o úveroch na podnikanie, navštívte webovú stránku https://gruberfinance.sk/uvery-podnikanie/