Máte aj vy nárok na cestovanie vlakom zadarmo?

Vlaková doprava sa stáva nielen u nás, ale aj vo svete čoraz obľúbenejšou. Železničné spoločnosti sa v každej krajine snažia vlakovú dopravu modernizovať a prinášať jej užívateľom čo najväčší komfort za čo najnižšiu cenu. U nás ide modernizácia vlakových tratí i vlakov o niečo pomalšie, no už dnes môžu obyvatelia cestovať veľmi pohodlne. Niektoré skupiny obyvateľstva majú dokonca nárok na cestovanie vlakom zadarmo. A presne tejto výhode sa dnes budeme venovať. Možno o tom ani netušíte a patríte do jednej z nich. Tak sa poďte spolu s nami pozrieť, kto má nárok na bezplatnú vlakovú dopravu a ako ju začať využívať. 

Bezplatná vlaková doprava je účelová

Účelové cestovanie vlakom zadarmo
Možnosti cestovania vlakom zadarmo

Čo to znamená? Ide totiž o to, že je nasmerovaná k tým skupinám obyvateľstva, ktoré sú ekonomicky znevýhodnené. Ide teda hlavne o deti a študentov, ktorí častokrát vlakom cestujú za školou a vzdelaním. Ďalšou skupinou sú poberatelia starobného dôchodku. Dôchodcovia využívajú cestovanie vlakom zadarmo hlavne na dochádzanie za zdravotnou starostlivosťou do iných miest alebo na navštevovanie svojich blízkych. Cena klasického cestovného lístka na vlak z bodu A do bodu B sa môže zdať pracujúcemu človeku nízka. Dôchodca však pocíti každé 1 Euro zo svojho rozpočtu. Cieľom je teda to, aby aj ekonomicky slabšie skupiny obyvateľstva mohli využívať komfortnú dopravu. Cestovanie vlakom zadarmo predstavuje veľkú pomoc nielen pre dôchodcov, ale aj deti a študentov. Dennodenné dochádzanie do školy totiž stojí rodinu nemalé peniaze. 

Celoročné cestovanie vlakom zadarmo je veľkou výhodou

Bezplatná vlaková doprava je určená nielen na dochádzanie za školou či lekármi. Mladí ľudia ju častokrát využívajú aj na osobnejšie účely. Počas celého roka cestujú napríklad aj za výletmi a rekreáciou. Turizmus u nás za posledné roky naozaj vzrástol a niet sa čomu čudovať. Na Slovensku je totiž toľko krásnych miest, ktoré by bola škoda neobjaviť. Cestovanie vlakom zadarmo teda slúži aj na to, aby mladí, no i starší ľudia, mohli cestovať po Slovensku a spoznávať ho. Ak aj vy patríte do jednej z vekových kategórií, neváhajte sa registrovať na ktorejkoľvek vlakovej stanici a užívajte si aj vy bezplatnú vlakovú dopravu. Viac sa o cestovaní vlakom zadarmo dočítate na webovej stránke https://silverdium.sk/.