Chcete pre ohrev vody tiché a ekologické zariadenie, ktoré nepotrebuje žiadnu vysokú údržbu?

Žijeme v dobe, kedy je planéta dostatočne preťažovaná a z tohto dôvodu je potrebné, aby každý jeden obyvateľ tejto planéty začal dbať na ochranu životného prostredia a to aj pri týchto činnostiach ako je napríklad ohrev teplej vody. Existujú zariadenia, ktoré sú ekologické a zároveň aj výhodné pre ich užívateľov, týmto zariadením sú napríklad aj solárne kolektory, na ktoré dokonca viete dostať aj dotáciu z príslušného ministerstva.

O čo vlastne ide?

Solárne kolektory a ich umiestnenie
Najlepšie miesta na umiestnenie solárnych kolektorov

Tento spôsob ohrevu teplej vody, či vykurovania vášho domu ste už určite videli, pretože solárne kolektory sú už celkom známe a aj u nás používané. Solárne kolektory sa umiestňujú na strechu, či na trávnatú plochu. Sú vhodné v podstate pre každý rodinný dom, ideálom sú však rodinné domy, ktoré sú orientované na juh, juhovýchod, či juhozápad. Ako sme už spomínali solárne kolektory predstavujú ekologický spôsob vykurovania, na ktorý dokážete z príslušného ministerstva získať aj dotáciu. Napríklad, ak zariadenie stojí 3 500 € viete naňho získať dotáciu až do výšky 1 200 €. Ak ste sa rozhodli, že chcete vykurovať prostredníctvom solárnych zariadení, je potrebné vybrať tie správne kolektory pre váš dom, výber záleží aj od veľkosti domu, počtu osôb a podobne. S používaním týchto zariadení dokážete na ohreve teplej vody ušetriť až do 70% úspory energie. Samozrejme, ak chcete vysokú úsporu energie, skutočne ekologické zariadenie a chcete získať na zariadenie aj dotáciu, je nevyhnutné aby ste si nechali namontovať kvalitné solárne kolektory, ktoré spĺňajú všetky požiadavky a majú všetky náležité certifikáty. Ak vás solárne kolektory zaujali, odporúčame vám obrátiť sa na internetové stránky spoločnosti https://www.viessmann.sk/.

Na akom princípe fungujú solárne kolektory?

Ak by sme si chceli detailne vysvetliť fungovanie tohto ekologického zariadenia, bolo by to pre laikov dosť náročné, avšak v jednoducho sa dá fungovanie solárnych kolektorov vysvetliť nasledovne. Solárny kolektor funguje na základe slnečnej energie, teda priťahuje slnečnú energiu, ktorá následne zohrieva kvapalinu, ktorá sa nachádza priamo v kolektore, lepšie povedané v jeho potrubí a následne táto kvapalina prenesie teplo až do zásobníka vody. Toto je základný princíp ako solárne kolektory fungujú.